SchooLink 2020

Konference v oblasti školního vzdělávání
Škola jako prostor pro…

3.4. prosince 2020

SchooLink

Konference v oblasti školního vzdělávání
Škola jako prostor pro…

3.4. prosince 2020

O konferenci

Historicky první ročník konference SchooLink je určen všem organizacím a jednotlivcům s působností ve vzdělávání na základních školách, tedy učitelům, ředitelům škol a zřizovatelům. Je vhodný také pro pracovníky vzdělávacích organizací a institucí aktivních v oblasti mezinárodní spolupráce škol a vzdělávání učitelů v ČR i v zahraničí, pedagogickým fakultám, neziskovým organizacím a inovátorům ve vzdělávání.

Konference nabízí nový prostor pro sdílení informací a výměnu zkušeností. Zaměří se na dopad internacionalizace na výuku v českých školách a na inovativní trendy ve vzdělávání. Prezentace hlavních řečníků doplní řada praktických workshopů. Konferenci pořádá Dům zahraniční spolupráce pod záštitou MŠMT.
Pro technickou podporu pište na adresu schoolink@dzs.cz, náš tým Vám bude k dispozici po celou dobu konference. 

Hlavní řečníci

Anne Gilleran

Anne Gilleran působí v organizaci European Schoolnet. Má dlouholeté praktické zkušenosti v oblasti vzdělávání jako poradkyně, učitelka i ředitelka. Zastupovala Evropskou asociaci ředitelů škol v expertním panelu Evropské komise pro oblast ICT ve vzdělávání. V současné době působí na pozici Senior Pedagogical Advisor v aktivitě eTwinning, kde prosadila řadu novinek, zejména ocenění eTwinningová škola. V rámci European Schoolnet se podílela na projektech jako AmgenTeach, který mapuje distanční vzdělávání (www.amgenteach.eu). Dále koordinovala projekt EUN virtuálních škol a Evropskou síť inovativních škol. Díky své práci má možnost být v kontaktu s učiteli, zřizovateli a odborníky napříč Evropou. Je autorkou Monitorovací zprávy eTwinning 2019 (eTwinning in an era of change).

Ondřej Neumajer

Ondřej Neumajer se zabývá inovacemi ve vzdělávání, účelným využíváním digitálních technologií a vzdělávací politikou směřující k celospolečenské změně. Působil jako zástupce ředitele na základní škole a pracoval jako náměstek ředitele ve Výzkumném ústavu pedagogickém. Mezi projekty, na kterých se podílel, patří Metodický portál www.rvp.cz. V roce 2014 vedl pracovní skupinu, která pro MŠMT sestavila Strategii digitálního vzdělávání. Ta byla následně schválena do roku 2020. Nyní se na pozici konzultanta podílí na její realizaci. Vyučuje na Katedře informačních technologií PedF UK a je činný v inovativním programu Učitel Naživo. Spolupracuje s NPI ČR v problematice digitálního vzdělávání. Je členem hodnotící komise eTwinning Quality Label. Více informací najdete na ondrej.neumajer.cz.

Program

  Čtvrtek 3. prosince 2020  

 

  Pátek 4. prosince 2020  

 

10:00 – 10:05 Zahájení druhého dne
10:05 – 10:25 Budoucnost vzdělávání hledejme online (Ondřej Neumajer) otázky a odpovědi
10:25– 10:45 Inspirace ze škol – příklady dobré praxe
Programování s nejmladšími žáky (MŠ Kytlická, Praha)
Dílny pro 21. století (ZŠ Mládežnická, Trutnov)
Třída budoucnosti (ZŠ Dr. E. Beneše, Praha – Čakovice)
10:45– 11:00 Přestávka
11:00 – 11:45 Workshopy 3. kolo
Škola jako prostor pro…
kreativitu (Miloslav Khas) 
polytechnické vzdělávání (Zdeněk Heteš, Václav Fišer) 
rozvoj čtenářských dovedností (Bohuslav Hora, Vlastimil Špinka) 
využití mobilních dotykových technologií (Vojtěch Gybas)
11:45 – 12:00 Shrnutí druhého dne a ukončení akce
(Lenka Henebergová)

– po kliknutí na řádek se zobrazí/stáhne prezentace nebo jiné informace

Praktické informace

Konference proběhne kompletně online. Po registraci dostanete na Vaši e-mailovou adresu unikátní odkaz, který Vás zavede do online prostředí konference. Zde si budete moci prohlédnout program, vybrat si z nabídky workshopů a přečíst si medailonky hlavních řečníků a prezentujících. Společné části programu konference budou nahrávány, průběh workshopů však nikoliv.

Pro registrované účastníky je celý program zdarma.

POŘADATEL

Dům zahraniční spolupráce
schoolink@dzs.cz

Skip to content